Düzce Belediye Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda meclis başkan vekili olarak Ali Dilber seçildi. Ayrıca çeşitli komisyonlarda görev yapacak üyelerin de seçimleri yapıldı.
AK Parti Düzce İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı öncesinde il binasında düzenlenen programla teşkilat bayramlaşması gerçekleştirdi. Törende teşkilata hitabeden konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “AK Parti Düzce İl Başkanlığı’mızda yol arkadaşlarımızla hasbihâl ettik. Başarının mimarı, yoğun seçim sürecinin emektarları teşkilat üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Düzce’de seçimlerin en çekişmeli geçtiği ilçelerde büyük sürprizler yaşandı. Vatandaşın değişim istediği hemen her yerde bir ilçe hariç sancağı devralan isimlerin tümü değişti. AK Parti 31 Mart seçimlerinde Düzce’de 4 ilçeyi aldı. Adaylar arasında ilçenin adeta tozunu attıran isim açık ara farkla AK Parti Gümüşova Adayı Kenan Sübekçi oldu. Sadece Cumayeri’nde ismin değişmediği seçim yarışında MHP 2 ilçeyi alırken CHP ise 1 ilçeyi alabildi.
Düzce Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, şehrin gözü ve kulağı basın mensupları ile iftar sofrasında bir araya geldi. Kimse ile kavga etmemeye ve siyaseten temiz bir dil kullanmaya kararlı olduğunu vurgulayan Özlü, “Savaşa gitmiyoruz, seçime gidiyoruz. Seçimde aziz milletimiz bir karar verecek. Ben milletimize ve Düzcelilere güveniyorum. Bu seçimde kazanan Düzce olsun” dedi.
Copyright © H6 Medya Tüm Hakları Saklıdır.